Dbanie o rower to nie tylko regularny serwis i pielęgnacja specjalistycznymi środkami – to też odpowiednie przechowywanie. Kto jak kto, ale my wiemy o tym całkiem sporo. Od lat zajmujemy się produkcją stojaków i wieszaków rowerowych, dostarczając rowerzystom funkcjonalne i wygodne rozwiązania. Chcemy ułatwiać im życie i codzienne korzystanie z dwóch kółek, a jednocześnie udowadniać, że nawet w małym mieszkaniu czy komórce znajdzie się miejsce na rower. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że przechowywanie jednośladu nigdy nie było prostsze!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie stojaki i wieszaki rowerowe znajdziesz w ofercie RTR Bikes?

W skrócie

Oferta RTR Bikes to sprytne rozwiązania i sprawdzone mechanizmy, które ułatwiają przechowywanie rowerów. Znajdziesz wśród nich stojaki przystosowane do utrzymania nawet ciężkich elektryków czy rowerów DH, a także uchwyty umożliwiające powieszenie jednośladu za pedał, przednie koło czy sztycę oraz praktyczne akcesoria. Sami jesteśmy rowerzystami, więc dokładnie wiemy, czego potrzebują miłośnicy jazdy na dwóch kółkach – właśnie dlatego projektujemy rozwiązania dokładnie przemyślane, funkcjonalne, wytrzymałe i pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Stojaki rowerowe RTR Bikes

Szukając sposobu na przechowywanie roweru w mieszkaniu, garażu czy piwnicy, masz do wyboru 2 opcje: stojak rowerowy lub wieszak. To, na którą z nich się zdecydować, zależy głównie od warunków lokalowych. Stojak na rower zajmuje więcej miejsca niż wieszak, dlatego opcję tę zwykle wybierają osoby, które dysponują większą przestrzenią na przechowywanie swoich dwóch kółek. Jest jednak mniej kłopotliwy w użytku, bo zazwyczaj nie trzeba dźwigać jednośladu, aby go na nim umieścić. Stojak można też wykorzystać jako stanowisko serwisowe – stabilizuje rower i zapewnia wygodniejszy dostęp do jego komponentów, ułatwiając majsterkowanie.

Stojak rowerowy Brutus RTS Bikes

Brutus – prawdopodobnie najwygodniejszy stojak na rower, jaki znajdziesz

Trudno wyobrazić sobie stojak prostszy w użyciu – aby umieścić rower na naszym modelu Brutus, wystarczy najechać na jego ramię tylnym kołem. I już, rower unieruchomiony! Wyciągnięcie go jest równie proste – po prostu podjeżdżasz do przodu. Z parkowaniem jednośladu na takim stojaku bez problemu poradzą sobie nawet najmłodsi rowerzyści. Aby Brutus nie przesuwał się po podłodze podczas umieszczania na nim roweru, wyposażyliśmy go w antypoślizgowe stopki.

Stojak rowerowy Brutus to solidna, masywna, metalowa konstrukcja, która utrzyma nawet wyjątkowo ciężkie rowery. Bez obaw można parkować na nim elektryka czy inny równie ciężki model. Stojak został tak zaprojektowany, aby utrzymać jednoślady o masie do 30 kg, wyposażone w opony o średnicy 20–29 cali i szerokości do 3 cali. Jeśli do tej pory miałeś problem ze znalezieniem stojaka, który utrzymałby ciężki lub postawiony na grubych oponach z agresywnym bieżnikiem rower, Brutus jest rozwiązaniem tego problemu.

Brutus Up – rower w pionie i poziomie

W ofercie RTR Bikes znajdziesz również stojak na rower Brutus Up. To podobna do opisanego wyżej Brutusa konstrukcja – w przeciwieństwie do starszego brata oferuje jednak 2 sposoby przechowywania jednośladu: pionowy i poziomy. Możliwość postawienia roweru w pionie spodoba się zwłaszcza tym osobom, które dysponują nieco mniejszą ilością miejsca w piwnicy czy garażu. Parkowanie sprzętu na takim stojaku przebiega podobnie, jak w modelu Brutus – w przypadku pozycji pionowej trzeba jedynie unieść przód roweru, aby umieścić oponę na specjalnym haku.

Stojak Brutus Up również utrzyma cięższe rowery – o masie do 30 kg. Ma antypoślizgowe stopki, które skutecznie go stabilizują, i strukturalną, odporną na zarysowania i uszkodzenia powierzchnię.

Stojak na rower Brutus Up RTR Bikes

Azor – uniwersalny stojak na rower

Stojak Azor to nieco mniej masywna alternatywa dla modelu Brutus. Rower umieszcza się na nim w ten sam sposób – przez najechanie kołem na ramię. Azor jest modelem tak samo uniwersalnym. Również udźwignie jednoślady o wadze do 30 kg, wyposażone w opony o tych samych parametrach: średnicy 20–29 cali i szerokości do 3 cali. Można na nim postawić zarówno masywny rower typu DH, jak i smukłą jak łania szosówkę.

Stojak Azor, podobnie jak Brutus, może być wykorzystywany do mycia rowerów. Dobrze wyważona konstrukcja gwarantuje stabilność nawet podczas wykorzystywania myjki z dużym ciśnieniem strumienia wody.

Remed – wieszak wolnostojący na rower

Nieco inny sposób parkowania roweru oferuje stojak Remed. Słowo „stojak” wymaga tutaj jednak uściślenia – Remed to bardziej wieszak wolnostojący niż stojak, ponieważ rower wiesza się na nim za tylny trójkąt ramy. Pozwala to na wygodne i błyskawiczne ustawienie jednośladu w garażu czy piwnicy. Remed nadaje się również do ekspozycji roweru i prostych prac serwisowych.

Wieszak wolnostojący na rower Remed

Wieszaki rowerowe RTR Bikes

Chociaż wieszak na rower jest nieco mniej wygodny w codziennym użytkowaniu niż stojak, pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń. Będzie dobrym wyborem do mniejszych albo bardziej zagraconych pomieszczeń – sprawdzi się nie tylko w garażu, piwnicy czy komórce lokatorskiej, ale i w mieszkaniu. Zadbany rower powieszony na ścianie może prezentować się naprawdę designersko!

Wieszak Crank do powieszenia roweru za pedał

Wieszak Crank to propozycja bardzo minimalistyczna. Składa się z 3 niewielkich elementów: podstawki, za którą wiesza się pedał, i dwóch wsporników (rynienek) na koła. Taka forma sprawia, że uchwyt nie rzuca się w oczy, dyskretnie podtrzymując rower. Rynny na koła zostały dodatkowo wyposażone w małe haczyki, na których można powiesić plecak czy kask, lepiej organizując przestrzeń. Do każdego wieszaka RTR Bikes, dodajemy komplet kołków rozporowych i wkręty marki Fischer, aby montaż uchwytu był tak prosty, jak tylko to możliwe.

Wieszak rowerowy Crank został zaprojektowany z myślą o rowerach o wadze do 30 kg, wyposażonych w opony o średnicy 16–29 cali i szerokości do 3 cali.

Uchwyt Crank

Wieszak Kranked do powieszenia roweru za przednie koło

Innym sposobem przechowywania roweru jest powieszenie go na ścianie za przednie koło – umożliwi to wieszak Kranked. Aby powiesić jednoślad, wystarczy postawić go na tylnym kole, a przednie nakierować na specjalnie wyprofilowany element. W zestawie z uchwytem Kranked otrzymasz też rynnę na koło, która chroni ścianę przed zarysowaniem i zabrudzeniem, więc nie musisz obawiać się, że korzystanie z wieszaka zostawi na niej nieestetyczne ślady.

Kranked Twist

Alternatywą dla wieszaka Kranked może być Kranked Twist. To rozwiązanie idealne do naprawdę niewielkich pomieszczeń. Jeśli cenisz sprytne patenty, z pewnością Ci się spodoba – ma mechanizm obrotowy, dzięki któremu ramię uchwytu możesz obrócić o 180 stopni, zbliżając rower do ściany i zyskując tym samym dodatkowe miejsce. W zestawie z Kranked Twist również otrzymujesz rynnę na koło oraz komplet kołków i wkrętów do montażu.

Obrotowy wieszak rowerowy Kranked Twist

Wieszak Handyman do powieszenia roweru za sztycę

Istnieje jeszcze jeden sposób wieszania roweru na ścianie – za sztycę. To rozwiązanie zazwyczaj wybierają rowerzyści, którzy lubią serwisować swoje dwa kółka na własną rękę, ponieważ umożliwia swobodne majsterkowanie. Uchwyt Handyman, zaprojektowany z myślą o wieszaniu roweru właśnie w ten sposób, wyposażyliśmy w specjalne otwory mieszczące podstawowe narzędzia serwisowe, aby ułatwić „dłubanie” w osprzęcie.

Do wieszaka Handyman, oprócz kołków i wkrętów, dodajemy jeszcze zestaw specjalnych obejm, które umożliwiają zamocowanie go na słupku ogrodzenia. Dzięki temu można wykorzystać uchwyt do umycia roweru w ogrodzie czy po udziale w zawodach. Aby nie zachlapać ogrodzenia (i trawnika sąsiada!) brudną wodą, polecamy wykorzystać matę Tilt, którą również znajdziesz w naszej ofercie – razem z wieszakiem Handyman stworzy funkcjonalne, mobilne stanowisko do mycia roweru.

Uchwyt Handyman i mata Tilt

Nie musisz mieć garażu o wielkości hangaru, aby wygodnie przechowywać swoje dwa kółka. Wystarczą sprytne rozwiązania, które pozwolą maksymalnie wykorzystać nawet niewielką przestrzeń – czyli dokładnie takie, jak wieszaki i stojaki RTR Bikes. Dzięki nim Twój rower zawsze będzie RTR – Ready to Ride!

Źródło zdjęć: rtrbikes.com